פרויקט הרמוני: AI at the service of People Centricity

אמדוקס היא חברה גלובלית שהוקמה בישראל לפני כ- 40 שנה, עם מרכזי תמיכה ופיתוח ברחבי העולם.
החברה מתמחה בו בעת גם בפיתוח מוצרים וגם במתן שירותי תוכנה לכ- 350 לקוחות ברחבי העולם, מרביתם ספקי תקשורת וחברות מדיה. 

בחברה מועסקים כ- 30,000 עובדים ב- 85 מדינות בעולם, הנהלת החברה ממוקמת בישראל, ומבוססת על 4 regions/מדינות מרכזיות – הודו, ישראל, ארה"ב ואירופה. 

אמדוקס מאז ומעולם נחשבה לחברה טכנולוגית, שלא משנה איזה אתגר טכנולוגי יוצב לפתחה, היא תדע לעצב פתרון טכנולוגי וליישמו באופן המיטבי. הסלוגן שליווה את אמדוקס שנים היה – always delivery. המיקוד והפוקוס היה בלקוחות העסקיים וביצירת ערך עבורם.

אמדוקס חברה וותיקה ויציבה בשוק (אמדוקס נסחרת בשוק הנאסד"ק בארה"ב והכנסותיה בשנת 2022 עמדו על 4.58 מיליארד דולר), שבתחילת דרכה הפוקוס בלקוחות העסקיים היה עיקר מרצה ועיסוקה. בשנים האחרונות אמדוקס נושאת על דגלה בגאון את אסטרטגית ה People Centricity שמבטאת ביתר שאת את המרכיב האנושי בארגון כחלק מהאסטרטגיה העסקית, ומעצבת מחדש אקו סיסטם שרואה, תומך, מעצים ומשמר את העובדים, באמצעות התאמת – התפיסות, המבנה והתהליכים.

בתקופה שקדמה לקורונה, החלה אמדוקס לשלב את מודל העבודה ההיברדי באופן חלקי, כך שאם הכניסה לתקופת הקורונה, המעבר למודל ההיברדי המלא היה חלק. בשנת 2022, אמדוקס כמו יתר השוק, חוותה אתגרים אל מול הצמיחה והדרישה העולה של טלנטים איכותיים מרחבי העולם תוך ציפייה לקבל טלנטים ready made ובמינימום זמן (גיוס). ומן הצד השני, אין סוף ההזדמנויות התעסוקתיות בשוק הביאו לעליה ברמת העזיבות של העובדים בארגון.

פרויקט הרמוני (שעליו נפרט בהמשך) בא לתת מענה אסטרטגי ומערכתי לאנשים בארגון ולאפשר להם לפתח את הכישורים שלהם לצד הרחבת מנעד ההזדמנויות הפנימיות לבניית קריירה ורסטילית, ותוך כך לייצר משוואה של win win גם לעובדים (שהארגון הופך להיות אטרקטיבי מבחנתם) אך גם לארגון ביכולת לשמר את אנשיו, את הידע שלהם ולבצע השמות לפרויקטים מותאמים כישורי עובד.

הרמוני הוא פרויקט אסטרטגי גלובאלי חוצה ארגון,  ומהותו הוא שינוי תפיסתי, מחשבתי וניהולי של טאלנטים באמדוקס ובעל פוטנציאל השפעה על אסטרטגית ותהליכי ה- HR השגורים בארגון וגם על תהליכי ה skill management  שמובלים ע"י המנהלים בארגון. מדובר בתכנון, בניה והטמעה של מודל חדשני, מבוסס AI, הממפה צמתים מרכזיים בעולמות לעיל,  שבכל אחד מהם בא לידי ביטוי רכיב אחר של המערכת.