עדכון ה-DNA באיילון

איילון חברה לביטוח הינה אחת משש קבוצות הביטוח והפיננסים הגדולות בישראל. איילון מעסיקה כ-1000 עובדות ועובדים המפעילים מערך רחב של כ- 2600 סוכנויות וסוכנים ברחבי הארץ.

בשנים האחרונות איילון מתמודדת עם אתגרים עסקיים רבים שהובילו לתוצאות עסקיות לא מספקות ולצורך להוביל שינוי עמוק באופן בו פועלת החברה החוצה כלפי השוק, הסוכנים והמבוטחים ופנימה בהתנהלות וב mindset הארגוני. האסימון לגבי הצורך בשינוי ה-DNA נפל אצל מקבלי ההחלטות זמן קצר לאחר שהחלה החשיבה והפעולה לשינוי אסטרטגי עסקי. הובהר יותר ויותר הצורך להפוך אבנים רבות בדרכי החשיבה, בדגשים ובציפיות כלפי מנהלים ועובדים. לפיכך, במהלך 2022 הונע בחברה תהליך של שינוי ה-  DNA בחברה. בהנעת התהליך ובייתר שאת במהלכו, הגדרנו וחידדנו את העקרונות וגורמי ההצלחה הבאים:

  1. היישום וההטמעה ינוהלו ככל יעד ארגוני אחר, באותן הפלטפורמות הארגוניות.
  2. השינוי התרבותי חייב להיות מחובר לשינוי העסקי כך שלכולם יהיה ברור כי מדובר בתהליך אחד בעל שתי רגליים, שהצלחת החברה תלויה באיתנותן. 
  3. ההחלטות והפעילויות בהטמעת ה-  DNA צריכות להיות פרקטיות, מציאותיות, בגובה העיניים ושלא יעוררו ציניות (פחות מילים גדולות, גם על חשבון ה"סקסיות").
  4. כל דרגי הניהול אחראים על ההטמעה ביחידות שלהם ואילו אגף משאבי אנוש אחראי על מתודולוגיית השינוי והתאמת הפלטפורמות הארגוניות לשינוי.
  5. שילוב אלמנטים של ה- DNA בכמה שיותר שלבים במחזור חיים של עובד.

בהתאם לעקרונות אלה בנינו את תוכנית העבודה הארגונית להגדרת ה- ,DNA לתקשור, ליישום ולהטמעה הרציפה. החלטנו לצמצם בגימיקים ואירועים נוצצים שפעמים רבות מלווים תהליכים אלה והלכנו על קו פרקטי, מתוך אמונה שהוא זה שייצור לנו חווית הצלחה שתאפשר את המשך הריצה הארוכה.

מדרך הטבע, מדידה של הצלחתו של תהליך זה מורכבת ונמשכת לאורך זמן, אבל כבר כיום לאחר שאנו נמצאים כשנה מאז הנעת השינוי, אנו שמחים על כך ש…

  1. עובדי החברה מבינים את הקשר העמוק שבין תרבות ארגונית להצלחה עסקית.
  2. עובדי החברה מכירים את המשמעויות האופרטיביות של ה DNA בהתנהלות השוטפת שלהם.
  3. ה DNA משמש כשפה וכמנחה בכל התהליכים הארגוניים – גיוס, קליטה, הכשרה, הערכה ופיתוח.
  4. תהליך ההטמעה מובל על ידי כלל דרגי הניהול בחברה והוא מנוהל, מנוטר ומבוקר על בסיס רבעוני ככל יעד עסקי או תפעולי.

 

כאמור אנו נמצאים בתהליך השינוי כשנה, אך כבר אנו רואים את תרומתו לתוצאות העסקיות של איילון. את הרבעון הראשון של שנת 2023 סיימה החברה ברווח והציגה תוצאות מצוינות, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. השינוי העסקי יחד עם השינוי התרבותי, מובילים יד ביד את החברה להצלחה ולכל שדרת הניהול ולעובדי החברה ברורה ההשפעה והתלות בין שני תהליכי שינוי אלה וזוהי ההצלחה העיקרית בתהליך שהחל ועוד עומד ללוות אותנו בשנים הקרובות