המסע שלנו מתחיל כאן

ב-25/11/2018 הוקמה חטיבת יבשה ותעש, הקמת החטיבה התרחשה לאחר תהליך הפרטה ארוך וממושך במסגרתו הועברה חברת תעש מערכות מחברה ממשלתית לחברה פרטית, תוך מיזוגה לחלק מחטיבת תקשוב-אלביט לשעבר(הכוללת את החברות: סולתם, קינטיקס, הידרולייט ואלביט יקנעם).חטיבה זו, היא אחת מבין ארבע החטיבות בחברת אלביט מערכות. החטיבה מונה כ-4,100 עובדים כ-83% מתוכם בישראל. אתרי החטיבה ממוקמים בפריסה ארצית רחבה החל מקרית שמונה בצפון ועד רמת בקע בדרום. האתר הגדול ביותר ממוקם ברמת השרון ובו ארבעה מפעלים גדולים. כחלק ממחויבות אלביט ברכישה הוסכם כי חלק מאתרי החברה יפונו מרמת השרון ופעילותן תועתק לאזורים גאוגרפיים שונים. עקב השינויים, הרכישות והפיזור הגאוגרפי עולה צורך גדול בשימור והעברת הידע, יצירת DNA ארגוני וחיבור העובדים למטרות, יעדים וחזון החברה. 

לאור האתגרים הרבים, הוחלט לבחון ולהגדיר מחדש תהליך Onboarding אחוד בכל החטיבה, להתאימו ל-DNA  שנוצר וכן למציאות העסקית בתוך החברה תוך שמירה על שפה משותפת בחטיבה שתשקף את המציאות החדשה ותשמור על ערכי החברה ויחד עם זאת תאפשר תחושת שייכות ומרחב לכל אתר והייחודיות השייכת לו.

בשלב הראשון ביצענו תהליך חשיבה על השפה האחידה ומיתוג התהליך ובשלב השני החלטנו לפתח שני תוצרים מרכזיים לתהליך ה Onboarding – 1. אוריינטציה דיגיטלית 2. מפות למידה  לכלל התפקידים בארגון.  מדובר על הסתכלות של   360 על מעגל חיי העובד בארגון, משלבי המיון ועד לסיום מסע ההתפתחות שלו בארגון. 

בכל התוצרים עבר כחוט השני המסר שאנו "מנווטים במסע שלך. יחד" בחירת מילים מוקפדת המשקפת שינוי תפיסתי של מעבר מחברה המורכבת מאנשים לאנשים המרכיבים חברה. בתוך כך, אנחנו כאן יחד, כחלק ממסלול הקריירה שלך וכחלק מההתפתחות שלך. 

לראשונה בחטיבה, נבנה תהליך עומק המקיף את כל הצרכים של העובד החדש, המותאם לפלטפורמות שונות, ממושך ומשמעותי המאפשר מצד אחד אחידות וסטנדרטיזציה היכן שנדרש, ומצד שני משאיר מקום לייחודיות ולזהות הארגונית של כל אתר. 

ההישג הגדול הוא חיבור נכון בין תהליכי הקליטה שהיו קיימים באלביט והתאמתם ל DNAשל החטיבה החדשה, ביחד עם שילוב של תהליכים חדשניים שלא היו קיימים בשפה ובמסרים מותאמים. הצלחנו לייצר תהליך Onboarding אחיד, מקיף, הנותן מענה לכלל האספקטים, הן ברמה המקצועית, החברתית, והתרבותית. זהו פסיפס של תוצרים המרכיבים תהליך  Onboardingשלם וגדול, שאנחנו שמחים לגלות את תרומתו המשמעותית להצלחת העובד בפרט והארגון בכלל.

לאחר שהטמענו את התהליך במלואו זיהינו כי משך זמן הגיוס קוצר בכ50% מרגע הגשת קו"ח ועד חתימה על חוזה העסקה, וזאת למרות שמדובר בחברה ביטחונית הנדרשת לסיווגים ביטחוניים עבור כלל עובדיה. גם בסקר שביעות הרצון שהטמענו ניכר שיפור של 20% בשביעות רצון העובדים מתהליך הגיוס.