כשטכנולוגיה, יעדים ו-DNA של ארגון נפגשים השמים הם כבר לא גבול

הפרויקט הבא הינו דוגמא למצב שבו – טכנולוגיה, יעדים ו DNA של ארגון נפגשים – אפילו השמיים הם לא גבול. כדי להבין את עוצמת השפעתה של כלי טכנולוגי לעמידה ביעדי מש"א ויעדים עסקיים, אנחנו צריכים לחזור קצת אחורה, ולהבין איך החיים הארגוניים שלנו בהרץ, נראו עד אז, כ-40% מהעובדים שלנו לא מחוברים למחשב, כך שהתקשורת הייתה באמצעות המנהלים בלבד. רק מה, היכולת של מנהלים שעובדים ללא הרף, מוגבלת, ולכן הציפיה שכל המסרים יעברו לעובדים בזמן ובטונים הנכונים, לא ריאלית. 

החלום שלנו היה  לייצר כלי טכנולוגי שיחבר את כל העובדים ויסייע לנו לעמוד ביעדי מש"א ולשפר את היעדים העסקיים. חיפשנו כלי טכנולוגי חדשני , נגיש מאד, שיאפשר לנו מקסימום שיתופיות, שיח פתוח, משמעות לעובד, ובעיקר להזכיר להם מידי יום שהם עובדים בחברה הכי טובה שיש. לכולנו היה ברור  שאין מתאים יותר מאשר פלטפורמה שנמצאת בנייד, כי מי מאתנו לא נמצא איתו 24/7? וכך החלום הוביל למציאות שעלתה על המצופה.

יצאנו לדרך – הגדרת היעדים אותם נרצה לשפר באמצעות החיבור לכלי טכנולוגי

 1. מחוברות עובדים – העלאת אחוז המחוברים והגאווה הארגונית   
 2. יצירת תרבות מנהיגות של הקשבה, שקיפות ושיתוף ומתוך זה שיפור תפיסת המשמעות שלי כעובד בארגון 
 3. פיתוח אישי ומקצועי – הגדלת מספר המשתתפים בקורסים והכשרות ועלייה בשביעות הרצון מההכשרות
 4. קידום עובדים בארגון – העלאת אחוז העובדים שהתקדמו בתוך הארגון
 5. הפחתת עלויות הגיוס והגדלת מקורות גיוס בעידן של מצוקה גדולה במשק
 6. התייעלות מערכתית ושיפור בעידוד יוזמות

כלל היעדים נלקחו בהתאם ללמידה ממחקרים חדשים בעולם משאבי אנוש על מה הן הסיבות בעיקריות לשימור עובדים מחוברים לארגון

רתמנו את ההנהלהבשלב הראשון הצגנו להנהלה את האמון שלנו ביכולת של שילוב כלי טכנולוגי בעולם HRTech לשיפור יעדים עסקיים. הראינו איך הכלי הנבחר, יוכל לתת מענה לאתגרים השונים בפניהם עמדנו כהנהלת חברה.

חדשנות

עיקר החדשנות מבוססת על התפיסה של כלי טכנולוגי כפתרון הוליסטי שנוגע בכל יעדי משאבי אנוש ובניהול נכון, גם בשיפור היעדים העסקיים. ניהול, הובלה, חשיבה, יצירתיות, יזמות ושיפור מתמיד של הכלי מאפשרת: חיבור מהיר של עובדים חדשים, עוזרת להם להשתלב בחברה ע"י הכרת התרבות באמצעות פלטפורמה טכנולוגית

חדשנות בעולם משאבי אנוש

יחד עם Eloops הגשמנו מציאות מעבר לחלום, ויחד איתם אנחנו מייצרים חדשנות כמענה לאתגרים שלנו אבל לא רק עבורנו. כל פתרון חדשני שאנחנו מיישמים נכנס כפיצ'ר נוסף באפליקציה ונותן מענה גם לחברות אחרות.

תוצאות

שנה וחצי לאחור, אנו מסתכלים בגאווה גדולה על ההצלחה, מעבר להצלחה של הכלי אנו רואים שיפור בכל אחד מהיעדים שהגדרנו, אנו יודעים להגיד בוודאות את ההקשרים, אילו פעולות עשינו על מנת שיקרה. אז איך זה נראה?

 1. מחוברות עובדים – מדד המחוברות השתפר משמעותית מיחס לעצמנו וביחס לשוק
 2. יצירת תרבות מנהיגות של הקשבה, שקיפות ושיתוף ומתוך זה שיפור תפיסת המשמעות שלי כעובד בארגון, המדידה בסקר על שאלה זו שכרתה לעלייה המשמעותית ביותר, ציון שלם ביחס לסקר קודם
 3. פיתוח אישי ומקצועי – עלייה של כ 50% השנה בהשתתפות בקורסים. עלייה בשביעות הרצון מהקורסים 
 4. קידום עובדים בארגון – עליה באחוז הקידומים מ 14% ל 22%
 5. הפחתת עלויות הגיוס בכ 50 בשנה שהיא מאתגרת ביותר בשוק התעסוקה
 6. התייעלות מערכתית ושיפור בעידוד יוזמות – מדידה של פינוי 30% לערך מזמן האדמיניסטרטיבי של המנהל