להתחדש | להשתכלל | להתחבר

בנק לאומי, ארגון ותיק (המוסד הפיננסי הכי ותיק במדינה), מעסיק אלפי עובדים במגוון תפקידים וגילאים.

המגמות העולמיות בשוק העבודה והתעסוקה, לא פוסחות גם על לאומי: האקוסיסטם נהיה מורכב וטכנולוגי יותר והארגון על אנשיו, מושפעים מכך באופן יומיומי. השינויים הטכנולוגים מהירים ומשמעותיים, התפקידים והמקצועות משתנים.

לאומי מקדם חיזוק והובלת תרבות של מצוינות – בראש ובראשונה בקידום שירות הכי נוח ללקוח וגם בהתאמת תהליכים ובפיתוח המשאב האנושי.
אגף פיתוח ארגוני ולמידה כחלק מחטיבת משאבי אנוש, שותף להובלה ויישום האסטרטגיה הארגונית.

אסטרטגיית הלמידה שלנו, מביאה ליידי ביטוי 3 תפיסות עיקריות: 

  1. התאמת המיומנויות והמקצועות של עובדי לאומי לצרכים הארגוניים המשתנים.
  2. תפיסה הוליסטית לגבי התפתחות העובד – מתן מענה התפתחותי לצרכי העובד לצד צרכי הארגון. 
  3. הטמעת תרבות למידה מתמדת המתאימה לעולם החדש והמשתנה. 

התוכנית "להתחדש, להשתכלל, להתחבר", הינה תוכנית למידת רוחב, שהשקנו בלאומי בשנתיים האחרונות. התוכנית באה לתת מענה לצרכים המשתנים, של הארגון והעובדים ומביאה לידי ביטוי, שינוי משמעותי בתפיסת הלמידה הארגונית. מלמידה, המבוססת ברובה על למידה פרונטאלית, שעוסקת כמעט ורק בהכשרה לתפקיד, עברנו ליישום תפיסת למידה רחבה יותר, הרואה את העובד באופן הוליסטי, על כלל שאיפותיו ומעגלי חייו ומאפשרת לו ללמוד מתוך בחירה, בכל זמן ובכל מקום.

התוכנית כוללת שלושה ערוצים: 

  1. להתחדש:  ערוץ המזמין את העובדים ללמוד ידע חדש וכולל שתי הצעות למידה. הראשונה, מסלול הכשרה, המקנה לעובד מקצוע ותפקיד חדש בתוך לאומי (SHIFT), במקצועות טכנולוגיים לצד בנקאיים. והשנייה, השתתפות בקורסים בנושאים שאינם קשורים לעולם התוכן המקצועי של לאומי (הום סטיילינג, שיווק דיגיטלי, אימון גישור ועוד) 
  2. להשתכלל: ערוץ המזמין את העובדים להשתתף בסדנאות שיאפשרו להם לחזק ולשכלל את
    ה PowerSkills במקצוע שלהם וכך ומקדם את ה future fit הארגוני (אוריינות דאטה, תקשורת בינאישית, ניהול מערכות יחסים, העברת מסר בכלים שונים ועוד). 
  3. להתחבר:  ערוץ המזמין את העובדים להתחבר לתמונה הארגונית הרחבה ולאנשים שמאחוריה.
    ערוץ זה כולל שתי הצעות למידה והתפתחות: הראשונה, מתן במה לעובדי הבנק להציג וללמד כישורים וידע שהם מחזיקים מחוץ לעולם העבודה בלאומי והשנייה, השתתפות בהרצאות שיסייעו לעובדים להכיר פרויקטים עיקריים, סוגיות באסטרטגיית לאומי, מודלים של מנהיגות ועוד. 

בלאומי , אנחנו מזמינים את העובדים להבין שכדי להישאר רלוונטיים ו employable עליהם ללמוד כל הזמן, לשכלל את המיומנויות הקיימות ולרכוש מיומנויות והתמחויות חדשות. אנחנו מעודדים את העובדים לבחור להשקיע בעצמם מתוך תפיסה שהבחירה להתפתח היא הבחירה שלי להשביח את הנכס שהוא אני.