התפתחות אישית ומקצועית במכבי

רגע לפני קריאה, היינו ממש שמחות שתציצו בסרטון שלנו במציג את בטא נקסט בצורה מופלאה. תתרשמו, תיהנו ואחר כך תקראו (: הוא נמצא ממש כאן: 

https://vimeo.com/726693303/e7a9203729 

מכבי שירותי בריאות, קופת החולים המובילה, המתקדמת והאהובה ביותר בישראל ובה למעלה משניים וחצי מיליון מבוטחים ועובדים בה כ- 9,500 שכירים ועוד כ- 6,500 רופאים, מטפלים ועובדים עצמאיים. הארגון פזור על פני הארץ כולה עם 77 מרחבים גיאוגרפיים המנוהלים ב- 5 מחוזות מצפון ועד דרום. הגיל הממוצע של העובדים במכבי עומד על 46 שנים והותק הממוצע על 11.2 שנים ומרבית העובדות בארגון הן נשים (כ- 83%). 

כשחושבים 2022 במערכת הבריאות, צריך לקחת בחשבון שנתיים של מאמץ מערכתי – ארגוני מתמשך בעקבות מגפת הקורונה, התמודדות עם שיבוש מערכתי מהמעלה הראשונה, בלתי ידוע, בלתי צפוי, בלתי נגמר. המגפה הותירה את עובדי מערכת הבריאות בכלל ואת מכבי בתוכם – מלאי תחושת משמעות ואפילו שליחות, מוערכים, מחובקים ע"י ציבור המבוטחים אך גם עייפים, עמוסים ושחוקים בעקבות מתח העבודה הגבוה והמאמץ הממושך. הקשר בין התפתחות אישית ומקצועית לבין חיזוק החוסן האישי ידוע ונחקר רבות. בין היתר דובר על חיזוק חוסן באמצעות פיתוח מיומנויות רכות וחיזוק המיומנויות המקצועיות. כמו כן דובר על יתרונות השימוש בכלים כמו מנטורים ארגוניים (סמילנסקי, 2021)

פרויקט בטא NEXT נולד קצת אחרי הקורונה, לא במקרה. בשעה ששוק העבודה נמצא באחד המשברים הגדולים ביותר שנראו בעשורים האחרונים, גם בתוך מכבי עלו קולות שהבנו שחשוב להקשיב להם. עובדים מסתכלים על הקריירה שלהם בעינים שונות, פקוחות יותר, ואנחנו במכבי הבנו שאת המלחמות החדשות לא ניתן לנצח בכלים ישנים.

בטא NEXT היא שם כולל לכל מהלכי ההתפתחות וניהול הקריירה במכבי. ההבנה היא שבעולם החדש, בניית מהלכי קריירה והתפתחות אישית לכל העובדים היא אלמנט מהותי במחוברות של העובדים והמנהלים.  זו הצעת ערך חשובה למועמדים חדשים והיא אלמנט חשוב בצמיחה של הארגון. ומכאן השם – אנחנו מאמינים שכל עובד חייב לסמן לעצמו את מסלול ההתפתחות שלו ולשאול תמיד – מה NEXT?

בטא נקסט הינה פלטפורמה הממוקדת בצרכי ה"רבים", בניגוד לתהליכים הנפוצים הנוגעים בטאלנטים המהווים אחוז קטן בארגון. התפיסה מושתתת על 3 ממדים: מדיניות, תשתיות וכלים. שילובם יחד יאפשר קרקע פורייה ועוטפת לייזום וקידום תהליכי התפתחות לעובדי הארגון.בבסיס התפיסה עומדים עקרונות כמו העצמת העובד כפרואקטיבי בהתפתחותו, התפתחות על פי כישורים ויכולות ובצורה של קיר טיפוס, מתן מענה לצרכי העובד לצד צרכי הארגון (win win) ועוד

בימים אלה אנו עולים לאוויר עם פיילוט מרגש לבחינת MVP ואנחנו מייצרים במו ידינו שיח בארגון שבבסיסו תעמוד השאלה: מה next עבורך?

הישארו עמנו להרחבה והעמקה בעמודים הבאים ואולי גם בכם יתעורר החשק לגלות whats next for you (: