מנהיגות מובילה צוותים

תכנית "מנהיגות מובילה צוותים" מכשירה מפקדים ומפקדות בדרג הביניים ובדרג הבכיר להוביל באופן עצמאי יום המוקדש לבנייה ופיתוח הצוות האורגני שלהם. יום זה, מובל בתהליך שמשתף את חברי הצוות וכולל אבחון של עבודת הצוות, בניית תכנית להתמודדות עם האתגרים המרכזיים בעבודת הצוות וכן תהליך של ביטוי הציפיות והצרכים ההדדיים בין חברי הצוות.

התוכנית חדשנית בעצם התפיסה שלפיה בהינתן הכשרה וליווי מתאימים, מסוגלים המפקדים והמפקדות להוביל פיתוח צוות באופן עצמאי, ללא הנחייה של יועץ ארגוני (המודל המקובל והשכיח לפיתוח צוותים) ובכך לממש את אחריותם על בנייה, פיתוח ועיצוב הצוותים שלהם.

המעטפת הניתנת למפקדים כוללת:

  1. הכשרה בת יומיים להקניית מודל מובנה ליום פיתוח צוות ואת הידע, התפיסות והמיומנויות הנדרשים להובלתו.
  2. קיט מלא של עזרים וכלים מקיפים התומכים בתהליך: חוברת הדרכה לביצוע יום פיתוח הצוות, מצגת מותאמת ודפי עזר.
  3. ליווי ייעוצי אישי של יועץ ארגוני מומחה בפיתוחי צוותים, מרגע סיום ההכשרה ועד לסיום פיתוח הצוות. היועץ מסייע למפקד בהתאמת המודל הכללי למאפיינים הספציפיים של המפקד והצוות, מחזק את הביטחון ואת תחושת המסוגלות להובלת התהליך ונותן מענה לדילמות שעולות במהלך ההכנה ליום ותוך כדי הובלתו, מבלי להיות נוכח בחדר בפיתוח הצוות עצמו.

עד היום השתתפו בתוכנית מעל 400 מפקדים ומפקדות. כ- 5000 שוטרים ושוטרות השתתפו בפיתוחי צוותים בהובלתם. המשובים של המפקדים, כמו גם של חברי הצוותים שלהם, מרגשים בעוצמתם! הם מעידים על תהליך המעצים ומפתח מאד את המפקדים ותורם באופן משמעותי לעבודת הצוותים, למחוברות שלהם  וליכולתם לעמוד בייעוד ובמטרות.