פיתוח מודל competencies יישומי לעובדים ולמנהלים

MSD ישראל היא נציגות מקומית (חברת בת בבעלות מלאה) של ענקית התרופות העולמית Merck & Co., Inc., המוכרת מחוץ לארה"ב וקנדה כ-MSD. החזון שלנו הוא  להציל ולשפר את חייהם של אנשים בכל העולם באמצעות תרופות, חיסונים וטכנולוגיות שאנו מפתחים ומייצרים במגוון תחומי טיפול. החברה משקיעה משאבים רבים במחקרים, שמטרתם למצוא טיפולים למחלות הפוגעות במיליוני אנשים בכל העולם וכן למצוא ולפתח טיפולים חדשניים.

החברה ממוקמת בהוד השרון ומעסיקה כ-220 עובדים בתחומי השיווק והמכירות, מחקרים קליניים, תמיכה מדעית ועוד, בשילוב של עבודת מטה ושטח. כמו כן, בישראל (נתניה) יושב מרכז המחקר והפיתוח העולמי של התחום הטכנולוגי בעולם הטיפול בבעלי חיים. 

בMSD, לחווית העובד יש משקל משמעותי ואנו משקיעים בתחום זה מאמצים ומשאבים. מתוך תפיסה זאת ולאור המצב החדש, קיימנו תהליך אבחון מעמיק של חווית העובד והגורמים המשפיעים עליה , בכדי לבצע התאמות ל"נורמלי החדש"  ולבנות את מודל העבודה ההיברידי הארגוני. 

מתוך תהליך האבחון הארגוני שביצענו זיהינו את החשיבות המרכזית של הלמידה, הפיתוח וכישורי המנהיגות על חווית העובד ומודל העבודה ואת הצורך להתאים את תהליכי הלמידה ולפתח כישורים ומיומנויות אשר יעינקו לעובדים והמנהלים שלנו את הכלים והכישורים להתמודד עם אתגרי העבודה והניהול בעולם העבודה החדש.

הגדרנו לנו כמטרה לבנות תכנית למידה ארגונית שתיתן מענה לכל רבדי הארגון, תעניק לעובדים כישורים ויכולות המותאמים לעולם החדש, תצייד את המנהלים שלנו בכלים לניהול והתמודדות עם האתגרים החדשים, ותספק להנהלה הבכירה שלנו העשרה וחשיפה למגמות העדכניות ביותר ולהשפעות של עולם העבודה החדש על חווית העובד ודרישות הניהול.

יצאנו לדרך עם תכנית למידה מקיפה – UPGRADE – שמורכבת מארבע תכניות שונות: תכנית למידה לעובדים, תכנית למידה למנהלי ביניים ותכנית למידה לחברי ההנהלה, וכן תכנית פיתוח ייחודית לעובדים בעלי פוטנציאל קידום (HiPo). 

התכניות מורכבות ממספר מפגשים בתכנים שונים, המחוברים לכישורי העתיד וליכולות הנדרשות במודל העבודה ההיברידי ובעולם העבודה החדש.

הפרוייקט הינו ייחודי וחדשני ונותן מענה כולל והולסטי לכל הארגון, תוך ראייה עתידית ובחינה של אתגרי הניהול החדשים. התכניות מציידות את עובדי ומנהלי הארגון בכלים פרקטיים תוך התאמה לדרג הארגוני ולצרכים המשתנים.

עד כה נרשמה שביעות רצון גבוהה מאוד בקרב העובדים והמנהלים מתכני התכניות, מהאפקטיביות של התכנית ומהכלים שהם קיבלו. הפרויקט הביא אותנו לביצוע התאמות בתהליכי עבודה קיימים ולהטמעה של תהליכי עבודה וכלים חדשים וחדשניים.