עובדים ללא הגבלה

רשת 13 הקימה מסלול לימודים ייעודי לתקשורת וטלוויזיה המיועד לאנשים עם מוגבלויות, במסגרתו יקבלו את הכלים הנדרשים להשתלב בעולם הטלוויזיה. 

מטרות הקורס:

  • זיקה לעובדי ולטאלנטים של ערוץ טלוויזיה (ערוץ 13 וחברת החדשות)
  • ללמוד מהמרצים הטובים ביותר ולצבור ניסיון מעשי
  • מציאת מקומות עבודה אחרי התנסות בתחום
  • יצירת קבוצת עמיתים תומכת, משתפת ומייעצת בדילמות מקצועיות ואישיות 

עשרות אנשים ונשים הגישו מועמדתם לקורס זה ומתוכם נבחרו 23 משתתפים ומשתתפות, החיים עם מוגבלויות שונות למשל: אוטיזם, שיתוק מוחין, פוסט טראומה, טרשת נפוצה וכו'.
הלימודים התקיימו  בבניין רשת 13 ברמת החייל המכיל אולפן טלוויזיה עם הציוד המתקדם בעולם.
מסלול הלימודים הינו בהובלת אנשי התקשורת, הטלוויזיה והרשתות החברתיות מהמובילים והמוכרים בישראל.
במהלך הקורס למדו התלמידים  כל מה שהם צריכים לדעת בכדי להשתלב בעולם הטלוויזיה לפני ומאחורי המצלמה. במסגרת הקורס חקרו  המשתתפים את המגמות השונות והרגלי הצפייה בעולם הטלוויזיה, הכירו את  הפורמטים המובילים בשנים האחרונות,  נחשפו לתהליכי הפקה ופיתוח תוכן,  למדו את מושגי הבסיס 
בתחום יחסי הציבור והרשתות החברתיות, ואף התנסו בעבודה מעשית באולפני רשת.
מתן פאר, החי עם טרשת נפוצה, נבחר כמצטיין הקורס וכיום הוא מגיש פינה שבועית בתכנית "פותחים יום" בהנחיית אלעד זוהר ונועה רוזין. 

לצורך הקמת קורס זה חברה רשת 13  למפעל פיס ולעמותת שווים.

הקורס הראשון נערך בראשית 2022 והינו הראשון מסוגו בארץ ולמיטב ידיעתנו גם בין היחידים בעולם ומכאן חשיבותו וחדשנותו. לאור הצלחת הקורס וההדים החיוביים שהוא עורר סביבו זכתה רשת 13 במכרז של הפורום החברתי במסגרתו תפתח מחזורים נוספים של קורס זה.

לסיכום- מה יוצא לנו מזה?
רשת 13 חרטה על דגלה לשים על סדר היום את הגיוון התעסוקתי ולוודא שכל אדם עם מוגבלות יוכל להשתלב בשוק העבודה בתפקיד ההולם את כישוריו. מעבר לתרומה הגדולה למשתתפי ומשתתפות הקורס, נרתמנו גם אנחנו כעובדי החברה, אשר גאים לעבוד בחברה אשר רואה את השונה ומקדמת את השתלבותו בחברה. הנושא מעניק לנו  ולעובדינו משמעות בעבודה ותורם לנו רבות למיתוג המעסיק שלנו, הן לעובדינו בתוך החברה והן למגויסים עתידיים וכן לקהל הרחב.